Stavební úpravy objektu Elišky Peškové č.p. 333, Praha 5

Popis projektu

Kompletní rekonstrukce objektu nacházejícího-se v památkové zóně Prahy 5 – Smíchov. Dokončeným dílem vznikly prostory pro volnočasové aktivity v 1.PP a 1.NP, ve 2.NP a 3.NP vzniklo 6 zrekonstruovaných bytů a ve 4.NP – nová půdní vestavba se dvěma novými byty.

Pro nově vzniklé byty v podkroví byly nutné upravit nosné prvky krovu – snížit pozici vazných trámů, které byly vyměněny za ocelové a dřevěné sloupy podpírané vaznými trámy prodloužit. Bylo provedeno kompletní odstrojení krovu, výměna narušených prvků krovu a nová skladba střechy za použití původní, očištěné. V rámci zásahů do nosných prvků krovu byl vybudován nový vikýř a čtyři nová velkorozměrová ateliérová okna.

V souladu se zachováním památkové hodnoty objektu byly opraveny vnější omítky včetně repase fasádních reliéfů a finálního vápenného nátěru. Byla provedena kompletní výměna oken, dveří a vjezdových vrat za nové - dřevěné respektující vzhled historických výplní otvorů. V průjezdu byla repasována původní špalíková dlažba a ve dvoře provedena kompletní nová skladba s finální betonovou dlažbou. Bylo provedeno nové obložení vřetenového schodiště kamennými stupnicemi a podstupnicemi včetně repase točitého zábradlí.

Celé prostory 1.PP a 1.NP jsou nově odvětrávány nuceným přívodem a odvodem vzduch přes vzduchotechnické jednotky umístěné v 1.PP a podkroví malé přístavby ve dvoře, kdy rozvody VZT pro 1.PP jsou vedeny pod skladbou podlahy. Byla provedena dřevěná jevištní podlaha na dřevěném roštu v sále a technologické vybavení sálu a ostatních prostor pro volnočasové aktivity.

Zpět na reference »

Detail projektu

Klient: Městská část Praha 5
Datum: Zář 2021 - Dub 2023

Naskenujte QR kód chytrým telefonem a uložte si vizitku do kontaktů.

QR icon code

Adresa

Klikatá 1238/90c
158 00  Praha 5

Česká republika

Sídlo

Slavíkova 1379/20
130 00  Praha 3

Česká republika

Kontakt

E-mail: kyra@kyrastav.cz

Tel.: +420 776 626 858